Kształcimy w zawodach:

technik geodeta

technik geolog

technik budowy dróg

technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

technik grafiki i poligrafii cyfrowej

    technik informatyk     

 

                                                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                   

 

                                                                                                                                      

 

Absolwenci o nas...

 W 2013 roku ukończyłam Technikum Geologiczno-Geodezyjno-Drogowe. Szkoła bardzo dobrze przygotowała mnie do egzaminu zawodowego, nie miałam żadnych problemów z uzyskaniem odpowiedniej liczby punktów. Dostałam się na studia niestacjonarne na Politechnice Warszawskiej na wydział Geodezji i Kartografii. Dzięki temu, że skończyłam technikum i uzyskałam tytuł technika geodety znalazłam pracę w swoim zawodzie. Czas, który spędziłam w szkole wspominam bardzo dobrze, nauczyciele są bardzo mili, pomocni, potrafią dobrze przygotować uczniów do matury oraz egzaminów zawodowych. To również tutaj można zawrzeć znajomości oraz przyjaźnie na całe życie :)                                                                                                                    

                                                                                          Martyna M kl. IVe
                                                                              
              --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
Mam bardzo fajne wspomnienia ze szkoły :)
Pamiętam chwile dobre i złe które przeżyłam przez cztery lata nauki,bywało różnie ale jeszcze raz chętnie bym wróciła do tych czasów :)
Nauczyciele w porządku,świetna atmosfera panująca każdego dnia :)
Polecam każdemu tą szkołę. Pozdrawiam.
                                                                                                                                                                                                                                                   Ewelina.B
 
 
 
  
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Przychodząc do tej szkoły miałam wątpliwości czy atmosfera będzie w porządku, jacy będą inni uczniowie oraz kadra pedagogiczna. Moje obawy okazały się bezpodstawne. Te 4 lata to był najlepszy okres w moim życiu i jeśli miałabym znów wybierać szkołę średnią, byłby to ponownie Zespół Szkół nr 14.
 
                                                                                                                         Absolwentka 2015 - Maria G.
 
          ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

WSPOMNIENIA ABSOLWENTÓW TECHNIKUM GEOLOGICZNO-GEODEZYJNO- DROGOWEGO

                Doskonale pamiętam ten moment, kiedy nadszedł czas na wybór  szkoły średniej. Była to dla mnie bardzo ważna decyzja, ponieważ  to właśnie szkoła średnia w dużej mierze decyduje o naszym dorosłym życiu i to nie tylko zawodowym. To właśnie tam spędzamy  wiele godzin zgłębiając wiedzę oraz  budując relacje z kolegami, nauczycielami oraz pracownikami szkoły budując swój charakter i spojrzenia na świat. Dokonując wyboru szkoły wiedziałam, że nie chcę iść do Liceum o mało interesującym kierunku i wejść w dorosłe życie jedynie z maturą. Długo szukałam szkoły, która będzie dla mnie odpowiednia.  Pierwsze informacje na temat naszego Technikum znalazłam w Internecie. Tego samego dnia spotkałam znajomego, który okazał się absolentem tej szkoły. Opowiadając z ogromną pasją o naszym technikum, pokazując mnóstwo prac wykonanych przez siebie, które zachował mimo upływu wielu lat. Mimo tego, że zakończył naukę jakiś czas temu, to  jego wspomnienia o niej były wciąż  żywe.  To właśnie on przekonał mnie ostatecznie do podjecia decyzji o wyborze szkoły. Pierwsze miesiące spędzone w naszym technikum utwierdziły mnie jedynie w tym, iż moja decyzja była słuszna. Teraz, gdy sama jestem absolwentem, doskonale rozumiem co czuł opowiadając o naszej szkole. Lata w niej spędzone to czas, który będę wspominała z uśmiechem na twarzy. Nasza szkoła to nie tylko lekcje, ale wiele wycieszek, wymiany międzynarodowe, uroczystości szkolne, akademia filmowa, konkursy i wiele innych okazji do integracji i spędzenia niezapomnianych chwil. Miesięczne praktyki były dla mnie najlepszym czasem w ciągu roku szkolnego . Nie tylko dlatego, że nie mieliśmy wtedy  normalnych lekcji. To właśnie w tym czasie, gdy mogłam skupić sie jedynie na swoim zawodzie ( w moim przypadku geodezji) pozwoliło mi zrozumieć dużo wiecej niż nauka suchej teorii. Oczywiście jak w każdej szkole nie zabrakło stresu związanego z kartkówkami czy sprawdzianami. Nauczyciele, którzy mnie uczyli już chyba na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Nigdy nie zapomnę lekcji geodezji inżynieryjnej z Panem Grodzickim  oraz jego ogromniej pasji do geodezji , lekcji angielskiego z Panią Tomaszkiewicz, jej haryzmy i zaangażowana w przekazanie nam języka ( który w moim przypadku okazał się nie zbędny ), Pani  Stachoń, która była moją wychowawczynią  i na którą można było liczyć w każdej sytuacji,  przyjaźnie zawarte w czasie szkoły średniej są dla mnie bezcenne i nadal obecne w sercu.

Czas spędzony w tej szkole zapadł mi głeboko w pamięć i pozostanie tam do końca życia.  Warto było i cytując słowa piosenki z piosenki zespołu Queen - We are the Champions, każdy kto zdecyduje się na pewien etap swojego życia właśnie w tej szkole, zyska masę pięknych chwil, wspomnień, doświadczenia i świadomość tego,  że już został zwycięzcą w przygodzie zwaną życiem.

                   

                 Absolwentka Technikum Geologoczno-Geodezyjno- Drogowego ,

geodetka   Weronika Paszkowska 

            --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czasy technikum zawsze wspominam bardzo miło. Pomimo tego, że po zakończeniu szkoły poszłam w całkiem inny zawód nie żałuję mojego wyboru. Tutaj poznałam wielu wspaniałych ludzi, nie tylko uczniów ale również pracowników szkoły. Zawsze można było liczyć na czyjąś pomoc i zrozumienie a jak to w szkole bywały różne sytuacje :) Jako, że byłam na geologii moja klasa była najmniejszą ze szkoły, bo tylko 14 osób. Wyjazdy na praktyki w góry, rajdy geologiczne, dużo ciekawych wycieczek... okres którego nie zapomnę do końca życia! Gdybym mogła przeżyć to jeszcze raz nie miałabym nic przeciwko. 

                                                                                                                                                                                                                                        Karolina Cz. IVc


            --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jako absolwent technikum geodezyjnego mogę stwierdzić, że jest to wspaniała szkoła i uczący w niej wspaniali nauczyciele. Nigdy nie żałowałem wyboru tego technikum. Często wracam myślami do tych czterech lat nauki. Pozdrawiam całe Grono Pedagogiczne, szczególnie wychowawcę Panią Dorotę Stachoń.

                                                                                                                                                                                                                                   Daniel K.

                        ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkoła średnia... technikum drogowe … Jak to było dawno i nie dawnoJ

I wtedy, dwadzieścia lat temu J, i dziś każdy kto słyszy – technikum drogowe – pyta: „Co?!! Czego tam się uczysz? Co to jest?”

A to jest najlepsze technikum ever!

Właściwie to los zdecydował za mnie wybór tej szkoły – i wielkie dzięki i ALLELUJA!!, że tak się stało!

„Dlaczego?” - się zapytacie

A dlatego, że technikum drogowe to:

Świetna kadra nauczycielska – to raz

Wiedza jaką się tu uzyskuje  – to dwa

Ludzie do niej uczęszczający – to trzy

Atmosfera – to cztery

Przyjaźnie – to pięć

Doświadczenia życiowe – i te dobre i te troszkę gorszeJ - to sześć

I tak jeszcze wiele, wiele innych……..

 Zapytacie się – wymień ulubione przedmioty..

Hmm, może nie ulubioneJ ale fajne, zapamiętane to

MECHANIKA BUDOWLI  - to zawsze była i pewnie nadal jest - najtrudniejszy przedmiot, ale dzięki wspaniałemu ś.p. profesorowi Giermakowskiemu to była bułka z masłem.

MATEMATYKA – jak wiadomo, nie wszyscy są Pitagorasami… jednak, niestety również śp. Marek Kabot potrafił wkuć nam do głów jego twierdzenieJ

BUDOWA i UTRZYMANIE DRÓG – kto mógł lepiej nauczyć niż autorzy głównego podręcznika? Nikt. Dlatego Wojciech Żarnoch i Marek Rolla byli , są i będą moimi guru w sprawach budowy dróg.

JĘZYK POLSKI – tu nieoceniona, moja wychowawczyni, Anna Owczarczyk, w pięknym ojczystym języku potrafiła nas „opiórkować” za wszelkie, bardzo częsteJ, wychodzenie poza cudzysłów i łamanie wszelkich form gramatyczno - wychowawczychJ))

Jako jedna z nielicznych z mojego rocznika pracuję w zawodzie, niestety. Ale widzę ogromną potrzebę rynku drogowego, który potrzebuje wykształconej kierunkowo kadry technicznej.

Mam nadzieję, że Wy  - przyszli słuchacze, abiturienci - nimi będziecie.

Dorota T.


Wars i Sawa - program wspierania uzdolnionych

Deutsch-Wagen-Tour

Biuletyn Informacji Publicznej

***     Szkoła z tradycjami      ***      Istnieje od 1916 roku     ***    Szkoła z tradycjami     ***