Kształcimy w zawodach:

technik geodeta

technik geolog

technik budowy dróg

technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

technik grafiki i poligrafii cyfrowej

    technik informatyk     

 

                                                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                   

 

                                                                                                                                      

 

Jestem odpowiedzialny-potrafię odmawiać.

Po raz drugi nasi uczniowie (klasy 3g, 3t i 3bc) mieli okazję uczestniczyć w kampanii profilaktycznej na temat działania alkoholu na organizm i ryzyka w kontekście prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu „Jestem odpowiedzialny- potrafię odmawiać” zorganizowanej przez Urząd Dzielnicy Praga Północ. Nasza młodzież miała okazję dowiedzieć się, jaka jest odpowiedzialność karna za prowadzenie auta lub spowodowanie wypadku pod pływem alkoholu.  

Chętni mogli sprawdzić na symulatorze wagi zderzeniowej, jaką masę posiadają podczas zderzenia przy prędkości 50 km/h. Na symulatorze dachowania na własnej skórze doświadczyli odczucia dachowania pojazdu, mieli okazję przekonać się jak niebezpieczne są przedmioty, które znajdują się w samochodzie (butelki z napojami, telefon, dziecięce zabawki itp.). Dzięki ćwiczeniu„Nie widzisz kierowcy – on nie widzi Ciebie” uczniowie przekonali się, że za słupkiem samochodu ciężarowego może schować się około 20 osób, a kierowca nie jest w stanie ich zobaczyć pomimo kilku lusterek, gdyż znajdowali się w „martwym polu”. Przećwiczyli także, jak w 4 minuty można uratować komuś życie. 

Udział w kampanii dał uczestnikom wiele do myślenia, uświadomił ryzyko, pobudził wyobraźnię i z pewnością wpłynął na świadomość, że na jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających nie dajemy przyzwolenia i sami też nie wsiądziemy za kierownicę. 

Zdjęcia

Wars i Sawa - program wspierania uzdolnionych

Deutsch-Wagen-Tour

Biuletyn Informacji Publicznej

***     Szkoła z tradycjami      ***      Istnieje od 1916 roku     ***    Szkoła z tradycjami     ***